Święta z kardynalem - Fannie Flagg

Autor: Fannie Flagg

Wydawnictwo: Nowa Proza
Data wydania: 2011-12-07
Zapomniane przez czas, oddalone od zgiełku wielkich miast, Lost River rzadko gości obcych przybyszów. Chyba że zabłąkają się oni, źle skręciwszy z autostrady lub przyjadą na krótką kurację. Ale jeśli już tak się stanie, niełatwo opuścić to magiczne miejsce. Taki los stanie się udziałem Oswalda T. Campbella, 52-letniego mieszkańca Chicago, który, przekonany przez swego lekarza, że jest nieuleczalnie chory, opuszcza rodzinne miasto i wyjeżdża na daleką amerykańską prowincję - jej ciepły klimat ma spowolnić rozwój jego choroby. Naznaczony samotnością od pierwszych lat życia, odnajduje tu przyjaźń i niezbyt mu dotąd znaną ludzką życzliwość. Ba! Staje się nawet obiektem matrymonialnych intryg. Piękna przyroda, odkryty talent artystyczny oraz aktywne uczestnictwo w życiu społeczności sprawiają, że Oswald zapomina o swej chorobie, a ta zapomina o nim. Święta Bożego Narodzeni, przeżywane w gronie nowych przyjaciół i znajomych, stają się czasem cudu, który obejmie także szereg innych osób z jego otoczenia: niepełnosprawną dziewczynkę, starszą panią od lat niespełna zmysłów, dwie samotne kobiety, niedoszłą pisarkę czy dwojga niespełnionych kochanków, niegdyś przeżywających prowincjonalny dramat Romea i Julii...

Książka "Święta z kardynalem"
Fannie Flagg