Strażnik bierze swój grzebień / Der Wachter nimmt seinen Kamm - Herta Muller

Autor: Herta Muller

Wydawnictwo: Korporacja Ha!art
Data wydania: 2010-11-01
Jedna z najgłośniejszych premier książkowych 2010 roku - dzieło ubiegłorocznej laureatki Literackiej Nagrody Nobla Herty Müller, zatytułowane "Strażnik bierze swój grzebień / Der Wächter nimmt seinen Kamm". Ten niezwykły zbiór wierszy w formie kolaży ukazuje się w serii Liberatura, w której publikowane są najbardziej niekonwencjonalne utwory literackie, przemawiające do czytelnika nie tylko poprzez tekst, ale również grafikę i formę książki. Dzieło to, wydane w formie luźnych kart włożonych do pudełka, uchodzi za najoryginalniejszy utwór w dorobku sławnej pisarki. Książka nie była dotąd tłumaczona na żaden język obcy, pierwsze polskie wydanie jest zatem wydarzeniem rangi światowej, poszerzającym wiedzę o twórczości Noblistki o zupełnie nowy obszar. Ze względu na dwujęzyczny charakter publikacji, może być ona zarazem cenną pozycją dla odbiorców niemieckojęzycznych.

Książka "Strażnik bierze swój grzebień / Der Wachter nimmt seinen Kamm"
Herta Muller