Straże w służbie ochrony przyrody - Roman Stec

Straże w służbie ochrony przyrody

Autor: Roman Stec

Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska
Format: ...
Data wydania: 2014-07-14
Książka zawiera analizę przepisów prawnych w zakresie działalności Państwowej Straży Łowieckiej, Straży Leśnej, Państwowej Straży Rybackiej i Straży Parków Narodowych. Przedstawia struktury tych formacji, uprawnienia i zadania służb, ich pozycje w systemie organów i podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek publiczny. Prezentuje także aspekty porównawcze ukazujące działalność straży przyrodniczych w Czechach i na Słowacji. Ważnymi elementami tej problematyki pozostają również prowadzone badania oraz toczące się w doktrynie dyskusje dotyczące m.in.: decentralizacji i dekoncentracji uprawnień, nadzoru nad strażami oraz prywatyzacji policyjnych funkcji państwa.

Publikacja przeznaczona jest dla strażników Państwowej Straży Łowieckiej, Państwowej Straży Rybackiej, Służby Leśnej, strażników leśnych, funkcjonariuszy Straży Parków Narodowych, policjantów, prokuratorów, sędziów, pracowników organów administracji publicznej różnych szczebli. Będzie przydatna również studentom prawa, administracji, leśnictwa i ochrony środowiska.

Książka "Straże w służbie ochrony przyrody"
Roman Stec