Stowarzyszenie zwykłe w polskim systemie prawnym - Edyta Hadrowicz

Stowarzyszenie zwykłe w polskim systemie prawnym

Autor: Edyta Hadrowicz

Wydawnictwo: Adam Marszałek
ISBN: 9788380190344
Data wydania: 2015-02-04

Niniejsza monografia stanowi pierwszą publikację podejmującą w sposoacute;b kompleksowy problematykę stowarzyszeń zwykłych. Traktuje ona o tej instytucji nie tylko w aspektach stricte prawnych, co do ktoacute;rych obecnie składane są roacute;żne propozycje legislacyjne (ostatnio w Kancelarii Prezydenta RP); jej dodatkowy walor stanowią przeprowadzone przez Autorkę na wybranej reprezentatywnej proacute;bie wojewoacute;dztw badania, ktoacute;rych celem było wykazanie faktycznego udziału tej instytucji w obrocie prawnym.

Istotnym elementem analizy było stawianie pytań o wykładnię i stosowanie przepisoacute;w zaroacute;wno ustawy -nbsp;Prawo o stowarzyszeniach, jak i innych aktoacute;w normatywnych, roacute;wnie istotnych w aspekcie funkcjonowania uproszczonej formy stowarzyszenia, oraz poszukiwanie rozwiązań, także de lege ferenda, w tej materii.

Książka "Stowarzyszenie zwykłe w polskim systemie prawnym"
Edyta Hadrowicz