Stosunek członkostwa w zarządzie spółki kapitałowej - Krzysztof Kułak

Stosunek członkostwa w zarządzie spółki kapitałowej

Autor: Krzysztof Kułak

Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska
Data wydania: 2015-07-10

Książka prezentuje nowatorskie ujęcie relacji łączącej spoacute;łkę kapitałową z członkiem jej zarządu. Zaproponowana w opracowaniu koncepcja członkostwa w zarządzie oparta jest na uznaniu powołania członka zarządu za jednostronną, upoważniająco-kreującą czynność prawną, mandatu - za szczegoacute;lnego rodzaju upoważnienie (kompetencję), samego zaś stosunku członkostwa w zarządzie - za stosunek typu kompetencyjnego.

Rozważania teoretyczne uzupełniają uwagi formułowane na tle rodzących się w praktyce obrotu wątpliwości związanych z:

• wadliwością powołania członka zarządu,
  • zawieszeniem członka zarządu w czynnościach,
  • delegowaniem członka rady nadzorczej do czasowego wykonywania czynności członka zarządu,
  • poszczegoacute;lnymi przyczynami ustania członkostwa w zarządzie spoacute;łki kapitałowej.

Książka "Stosunek członkostwa w zarządzie spółki kapitałowej"
Krzysztof Kułak