Stanisław Bortnowski i jego uczniowie. Szkice metodyczne - Ewa Nowel

Stanisław Bortnowski i jego uczniowie. Szkice metodyczne

4.00 Oceń książkę!

Autor: Ewa Nowel

Wydawnictwo: Pedagogiczne ZNP
ISBN: 9788371733000
EAN:
Format: 145 x 260
Oprawa: miękka
Stron: 208
Data wydania: 2014-09-15
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
23.99
książka
31.47zł
Książka w Twoim domu w ciągu 48h
Stanisław Bortnowski i jego uczniowie. Szkice metodyczne to zbiór złożony z czterech tekstów gorszyciela dydaktycznych konserwatystów i kilkunastu artykułów autorów, którym proponowane przez jednego z najwybitniejszych dydaktyków sposoby nauczania języka polskiego są szczególnie bliskie.

Dzięki refleksjom Mistrza Czytelnik znajdzie w książce odpowiedzi na pytania: jak radzić sobie z prymitywizmem i prostodusznością uczniowskich odczytań, dlaczego czasami lektura staje się okazją do wyrażenia wściekłości na szkołę, na siebie, na cały świat, który uczeń jest INNY i kiedy można Go oswoić. Uczniowie Stanisława Bortnowskiego zapraszają do niebanalnych analiz utworów: Aleksandra Fredry, Adama Mickiewicza, Cypriana Kamila Norwida, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Ewy Lipskiej. Podpowiadają, jak motywować do lektury i jak wykorzystać interdyscyplinarne uprawnienia metodyki przedmiotu.

Zgodnie z doktryną Stanisława Bortnowskiego niniejszym zbiorem kontynuujemy ruch na rzecz polonistyki, której obce są: - uczenie na gębę i przerost Gęby uczonej, - kucie szczęśliwej przyszłości, - okrzyki: Chamstwo! Skandal! Pokolenie bez kultury! Durnie i tyle! - szkodnictwo lekcji języka polskiego dla literatury.

Książka "Stanisław Bortnowski i jego uczniowie. Szkice metodyczne"
Ewa Nowel