Sprawny umysł (Readers Digest) -

Sprawny umysł (Readers Digest)

Autor: ...

Wydawnictwo: READER'S DIGEST
EAN: 9788376840819
Data wydania: 2012-10-18
Chcesz usprawnić pamięć, poprawić koncentrację i logiczne myślenie? Chciałbyś przywrócić zdolność uczenia się? Chcesz poznać tajemnicę pracy mózgu, zagrożenia, choroby i najnowsze metody ich leczenia? Książka Sprawny umysł zabierze cię w fascynującą podróż. Pamięć, koncentracja, logiczne myślenie – w 11 rozdziałach znajduje się dokładne omówienie funkcji mózgu, opis jego pracy, testy, które pomogą ci się sprawdzić, praktyczne porady oraz odpowiednio dobrane ćwiczenia, aby stopniowo i efektywnie móc usprawnić swój umysł. Dodatkowo, w trzech specjalnych częściach, proponujemy:• gry, które pobudzają sprawność logicznego myślenia i zapamiętywania oraz ćwiczą zmysł obserwacji – słowem stymulacja przez zabawę;• ćwiczenia fizyczne, które uaktywniają pracę szarych komórek, poprawiają ostrość widzenia, równowagę, wspomagają koordynację obydwu półkul mózgowych oraz uwalniają od stresu i napięć;• przepisy kulinarne zawierające odpowiednio dobrane potrawy, które pomogą lepiej odżywiać i chronić mózg, pobudzać jego regenerację i utrzymywać go w najwyższej formie.

Książka "Sprawny umysł (Readers Digest)"