Sprawniejsze państwo - Praca zbiorowa

Sprawniejsze państwo

4.00 Oceń książkę!

Autor: Praca zbiorowa

Wydawnictwo: Poltext
ISBN: 9788375615784
EAN:
Format: 165 x 235
Oprawa: miękka
Stron: 480
Data wydania: 2015-10-16
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
46.99
książka
53.47zł
Książka w Twoim domu w ciągu 48h

Książka stanowi zbioacute;r tekstoacute;w wybitnych polskich uczonych oraz praktykoacute;w gospodarczych, ktoacute;re łączy poszukiwanie rozwiązań systemowych mających usprawnić działanie państwa polskiego. Bowiem to, że polska państwowość w wielu dziedzinach szwankuje, nie ulega wątpliwości.

Autorzy poszukują sposoboacute;w na "dobre państwo" z roacute;żnych punktoacute;w widzenia: socjologicznego i prakseologicznego, zarządzania dużymi systemami, etosu i sprawności działania służby publicznej oraz przedsiębiorczości. Książka wpisuje się w toczącą się w Polsce dyskusję o koniecznych zmianach między ekonomicznymi liberałami a zwolennikami większego udziału państwa w gospodarce.

Jak stwierdza jeden z autoroacute;w, prof. Andrzej K. Koźmiński: "Naturalne wydaje się uruchomienie politycznego mechanizmu zmierzającego do stopniowej aktywizacji przedsiębiorczej roli państwa i to pomimo wszelkich związanych z tym ryzyk, zwłaszcza wynikających z obecnej niesprawności jego aparatu. (...) Czy tego chcemy czy nie, Ekonomia jest polityczna".

Książka "Sprawniejsze państwo"
Praca zbiorowa