Spółdzielnie mieszkaniowe - Hoffman Piotr, Tabor-Gruszfeld Monika

Oprawa: Miękka
Stron: ...
Data wydania: 2018
Prezentowana publikacja stanowi kompleksowe omówienie ustawy z 20.7.2017 r. o zmianie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, ustawy - Kodeks postępowania cywilnego oraz ustawy - Prawo spółdzielcze (Dz.U. z 2017 r. poz. 1596), która weszła w życie 9.9.2017 r.

Komentowana ustawa w radykalny sposób przebudowała reguły rządzące spółdzielczością mieszkaniową w Polsce. Celem komentarza jest wyjaśnienie znaczenia wprowadzonych zmian i zaproponowanie spójnej i całościowej wykładni zmienionych przepisów oraz rozstrzygnięcie praktycznych problemów, które mogą się pojawić przy ich stosowaniu.

Publikacja w sposób wyczerpujący omawia m.in. zagadnienia, takie jak:

członkostwo w spółdzielni mieszkaniowej,
  uprawnienia wynikające z członkostwa,
  wygaśnięcie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego,
  skutki zbycia budynku w toku likwidacji, egzekucji lub postępowania upadłościowego,
  roszczenie o ponowne ustanowienie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego,
  zmiany dotyczące rozliczenia kosztów budowy.

Autorzy oprócz spójnej i całościowej wykładni przepisów zwracają także uwagę na problemy, które mogą się pojawić podczas ich stosowania.

Niniejszy komentarz stanowi cenną pomoc zarówno dla osób, które w swojej działalności zawodowej zajmują się stosowaniem i wykładnią przepisów spółdzielczego prawa mieszkaniowego (zwłaszcza członków zarządów i rad nadzorczych spółdzielni mieszkaniowych, sędziów, adwokatów, radców prawnych, notariuszy, prokuratorów, pracowników naukowych), jak i dla studentów wydziałów prawa oraz wszystkich osób zainteresowanych tą tematyką.

Książka "Spółdzielnie mieszkaniowe"
Hoffman Piotr, Tabor-Gruszfeld Monika