Skarb królów - Rekosz Dariusz

Skarb królów

4.00 Oceń książkę!

Autor: Rekosz Dariusz

Wydawnictwo: W.A.B.
ISBN: 9788377478097
EAN: 9788377478097
Format: 202 x 125 x 0
Oprawa: Miękka
Stron: 176
Data wydania: 2013
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
9.97
książka
21.99zł
Książka w Twoim domu w ciągu 48h
Nowa powieść autora cyklu o Czarnym Maćku!
Wojtek mieszka sam z tatą Tomaszem, który prowadzi mały antykwariat. Pewnego dnia antykwariat odwiedzają wychowawczyni Wojtka Irena, nauczycielka historii, oraz jego koleżanka z klasy, Małgosia. Pojawia się też niejaki Jurgen Heinze pod pretekstem kupienia starej niemieckiej książki. Gdy okazuje się, że Heinze tak naprawdę szuka informacji potrzebnych do wykradzenia cennej rzeczy ze zbiorów wawelskich, akcja zdecydowanie przyspiesza. Wojtek, Małgosia, Tomasz i Irena ruszają jego tropem, a ich pełną niebezpieczeństw przygodę w kulminacyjnym momencie komplikuje osobliwa policjantka Hanna Łabędź. Czy bohaterom uda się ocalić królewski skarb? I w jaki sposób ta przygoda zaważy na ich osobistych losach?
Właściciel antykwariatu uważnie przekartkował encyklopedię, aż do miejsca, gdzie pozostał fragmentwydartej kartki.
- Tutaj - stwierdził i wyprostował się.
- Co tu mogło być? - Malicka spojrzała mu w oczy. Wzruszył ramionami.
- Encyklopedia Brockhausa miała kilka wydań - wyjaśnił. - To akurat jest czterotomowe. Wcześniejsze wersje ukazały się przed drugą wojną światową. Wydanie z pięćdziesiątego trzeciego w zasadzie niczym się od nich nie różni. Zaraz, zaraz... - pochylił się znowu. - Brakuje kartki z kilkoma hasłami rozpoczynającymi się na literę H.
Czyli...? Wszyscy zbliżyli twarze do zniszczonej książki. Tomasz w skupieniu odczytywał hasła, które znajdowały się na poprzedzającej kartce, a potem przeszedł do tych, które były na następnej.
(fragment)

Książka "Skarb królów"
Rekosz Dariusz