Siedem twarzy Marii Magdaleny - Kelen Jacqueline

Oprawa: Twarda
Stron: ...
Data wydania: 2009
"Postać Marii Magdaleny nie pozostawia nikogo obojętnym, pozostaje jednak nie do końca uchwytna. Każdy - chrześcijanin czy niechrześcijanin - wybiera jakiś jej obraz: nierzadnicy, kobiety zrozpaczonej, eremitki, świętej, ekstatyczki... Tam, gdzie egzegeci wyróżniają trzy odrębne osoby ? jawnogrzesznicy, Marii z Magdali i Marii z Betanii ? gnostycy pierwszych wieków zachowują obraz kobiety intelektualnie rozbudzonej, umiłowanej Jezusa.
Maria Magdalena wędruje pomiędzy historią a legendą. Nieustannie inspiruje artystów, pisarzy, budowniczych i zakonników, którzy składają hołd kobiecie pożeranej przez miłość i ból, kobiecie, którą wybrał Chrystus, by ukazać się jej jako pierwszej w Wielkanocny poranek.

Polecamy również inną książkę Jacquelin Kelen, Kobiety w Biblii. Dziewice, żony, buntowniczki, uwodzicielki, prorokinie, nierządnice?, która również ukazała się nakładem Klubu dla Ciebie."

Książka "Siedem twarzy Marii Magdaleny"
Kelen Jacqueline