Sieć. Ostatni bastion SS/Gdyby on tu był. Pakiet 2 książek - Bogusław Wołoszański, Iga Karst

Sieć. Ostatni bastion SS/Gdyby on tu był. Pakiet 2 książek

4.00 Oceń książkę!

Autor: Bogusław Wołoszański, Iga Karst

Wydawnictwo: Wołoszański
ISBN: 9788362770380
EAN: 9788362770380
Format: 220 x 155 x 0
Oprawa: oprawa broszurowa
Stron: 432
Data wydania: 2012
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
51.50
Książka w Twoim domu w ciągu 48h
Sieć. Ostatni bastion SS

Oparta na faktach powieść Bogusława Wołoszańskiego odkrywa mroczny świat walki wywiadów o hitlerowskie tajemnice ukrywane w podziemiach zamków i betonowych sztolniach. Ci, którzy te tajemnice posiedli, zatarli ślady i zniszczyli dokumenty uznając, że prawda może być zbyt szokująca.
Ostatnie dni wojny. Oficer polskiego wywiadu, Jan Tarnowski, który przez lata działał jako oficer Abwehry Martin Jorg, otrzymuje rozkaz przedostania się na Dolny Śląsk. Stamtąd napływają informacje o tajemniczych działaniach organizacji `Der Spinne` (`Pająk`), którą z rozkazu Heinricha Himmlera, szefa SS utworzył Otto Skorzeny. Do akcji przystępuje również wywiad radziecki, który ma swój cel w penetrowaniu hitlerowskiego podziemia. Co będzie najwyższą wygraną dla zwycięzcy tej walki: gigantyczne zasoby złota czy nieznana broń, a może…?
Czterdzieści pięć lat później, w marcu 1990 roku kanadyjski naukowiec Gerald Bull, konstruktor super działa, zostaje zamordowany pięcioma strzałami w kark. Co łączy te odległe wydarzenia?

Gdyby on tu był

Współczesny Wrocław. Młoda freelancerka Teresa Miller prowadzi ustabilizowane życie u boku narzeczonego. Niespodziewana wizyta policji wplątuje ją w szereg tajemniczych wydarzeń, w których główną rolę odgrywa jej głęboko skrywana przeszłość. Sytuacja zmusza ją do powrotu do bolesnych wspomnień czasów, z którymi chciała zerwać na zawsze.
`Gdyby on tu był` to historia, w której przeszłość zjawia się w teraźniejszości, zbrodnia miesza się z polityką, a bohaterowie wciąż pojawiają się na nowo, odkrywając swoje prawdziwe oblicze.
Pełna napięcia i zwrotów akcji opowieść o tym, jak bolesne jest stawanie twarzą w twarz ze zdarzeniami, które dawno już pochowaliśmy w odmętach pamięci.

Książka "Sieć. Ostatni bastion SS/Gdyby on tu był. Pakiet 2 książek"
Bogusław Wołoszański, Iga Karst