Sen nocy letniej - Arne Dahl

Autor: Arne Dahl

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2013-08-28
Czarny humor, niespodziewane zwroty akcji, barwni bohaterowie... "Sen nocy letniej" to kolejna powieść o Drużynie A - jednostce policji specjalizującej się w walce z przestępstwami o zasięgu międzynarodowym. Zbliża się noc świętojańska, wielu mieszkańców Sztokholmu wyjeżdża na urlop. Jednak Drużyna A nie może oddać się wakacyjnemu lenistwu. Jednemu z jej członków zostaje zarzucone przestępstwo sprzed lat, a w mieście dochodzi do serii tajemniczych zbrodni. Pracująca w Szwecji polska pielęgniarka ginie od uderzenia siekierą, dyrektor programowy stacji telewizyjnej zostaje zastrzelony po premierze pilotażowego odcinka nowego reality-show, a z głębin zatoki Riddarfjärden wypływa trup. Wszystkie te wydarzenia bezpośrednio dotykają policjantów z jednostki specjalnej .

Dahl potrafi nie tylko budować wyszukaną fabułę, ale ma również rzadkie poczucie humoru, które idzie w parze z umiejętnością krytycznej obserwacji społeczeństwa z wyraźną dozą ironii.
"Expressen"

Wciągająca lektura? Na pewno tak. Porywająca? Z pewnością. Lecz również nieszablonowa, skutecznie unikająca schematów. Arne Dahl to pisarz, który ma głowę na karku i umie sobie poradzić w każdej sytuacji.
"Aftonbladet"

Arne Dahl - pseudonim Jana Arnalda, pisarza, redaktora, literaturoznawcy. Arnald pracuje dla Akademii Szwedzkiej, przyznającej literacką nagrodę Nobla. Jest także redaktorem czasopisma "Aiolos" i publikuje recenzje w dzienniku "Dagens Nyheter". Kryminały jego autorstwa cenione są zarówno w Szwecji, jak i za granicą. Dużą popularność przyniósł mu cykl powieści o Drużynie A. "Sen nocy letniej" to szósty tom bestsellerowej serii.

Książka "Sen nocy letniej"
Arne Dahl