Sekrety medycyny alternatywnej - praca zbiorowa

Sekrety medycyny alternatywnej

Autor: praca zbiorowa

Wydawnictwo: READER'S DIGEST
Data wydania: 2012-11-23
Czym wytłumaczyć sukces medycyny alternatywnej, skoro jest ona nadal słabo znana, często dość tajemnicza, żeby nie powiedzieć - mroczna? Jak ją traktować, skoro jej założenia są z reguły niesprawdzalne, a mechanizmy działania nieznane?

Obecny rozkwit medycyny alternatywnej tłumaczy się przede wszystkim coraz większą dojrzałością współczesnych pacjentów, podwyższonym poziomem świadomości i odpowiedzialności za swoje życie oraz końcem ślepej wiary w złożony świat nauki i techniki. Wziąć zdrowie w swoje ręce, aktywnie uczestniczyć w procesie zdrowienia, nauczyć się zachowań, które zapobiegają chorobom - oto najważniejsze przesłanie tej książki. Znajdują się w niej obiektywne informacje o głównych nurtach medycyny alternatywnej od pewnych i sprawdzonych po bardziej dyskusyjne. Zawiera ona także wiedzę o podstawowych założeniach medycyny alternatywnej, o proponowanych przez nią sposobach leczenia, wskazaniach i przeciwwskazaniach do terapii naturalnych, opiniach naukowych na ich temat, polecanych specjalistach i zaleceniach praktycznych.

Książka omawia około 100 najczęściej występujących chorób i przypisanych im propozycji leczenia metodami medycyny alternatywnej: od pierwszych kroków, jakie można podjąć, czekając na konsultację ze specjalistą, poprzez szczegółowe porady, jak szybciej wyzdrowieć i co zrobić, by uniknąć nawrotu choroby.

Medycyna konwencjonalna i alternatywna nie wykluczają się, ale z założenia powinny się uzupełniać. Pierwsza może tylko naprawiać to, co już uległo uszkodzeniu, druga - pomaga żyć. Książka ta pozwala dokonać najlepszego wyboru terapii i odkryć dobrodziejstwa medycyny alternatywnej.

Książka "Sekrety medycyny alternatywnej"
praca zbiorowa