Rotters' Club - Coe Jonathan

Oprawa: Miękka
Stron: ...
Data wydania: 2005
Opowieść o grupie nastolatków, uczniów elitarnej szkoły im. Króla Wilhelma, dorastających w latach siedemdziesiątych w przemysłowym Birmingham. Poznajemy czwórkę przyjaciół: Sean Harding, przejawiający nieokiełznaną skłonność do anarchistycznych wybryków, jest idolem swojej klasy, jak również uczennic z sąsiedniej szkoły dla dziewcząt; Doug Anderton, radykał, zaczyna przesiąkać poglądami politycznymi swojego ojca, przywódcy związkowego z zakładów samochodowych British Leyland; Philip Chase, przybity kłopotami małżeńskimi rodziców, zakłada zespół rockowy, którego karierę przerywają w zarodku narodziny muzyki punk; Benjamin Trotter, początkujący literat, ambitny kompozytor oraz świeżo nawrócony kryptochrześcijanin, dniami i nocami marzy o zdobyciu serca pięknej Cicely. Widzimy ich redagujących szkolną gazetkę, towarzyszymy w kształtowaniu się ich postaw i fascynacji muzycznych. Autor nie skąpi szkolnych żartów, wygłupów, komicznych sytuacji. Lata młodości są jednak naznaczone konfrontacją z brutalną rzeczywistością - napiętnowaną terrorem IRA, ostrym kryzysem w brytyjskim przemyśle i rodzącymi się konfliktami na tle narodowościowym.

Książka "Rotters' Club"
Coe Jonathan