RODZINNE DRZEWO ZDROWIA GENETYKA DLA KAŻDEGO TW - MAŁGORZATA  NOWACZYK

Wydawnictwo: PIW
EAN: 9788306030891
Data wydania: 2007
Czy w twojej rodzinie występowały przypadki raka piersi? Depresja, choroba Alzheimera lub nadciśnienie tętnicze? A może rodziły się dzieci z wadami wrodzonymi? Wiele chorób ma podłoże genetyczne i w wielu wypadkach analiza medycznej historii rodziny oraz poradnictwo genetyczne mogą pomóc w walce z nimi.Książka Małgorzaty Nowaczyk, genetyka z Uniwersytetu McMastera w Hamiltonie, przedstawia zasady dziedziczenia chorób wrodzonych oraz opisuje metody poradnictwa genetycznego, diagnostyki prenatalnej i badań genetycznych. Wielu chorób, nawet tych o podłożu genetycznym, możemy uniknąć, potrafimy także złagodzić ich przebieg. Musimy tylko wiedzieć, co w naszych genach jest zapisane. Książka dr Nowaczyk prowadzi czytelnika przez proces zbierania danych genealogicznych w rodzinie, przedstawia metody zapisywania rodowodu medycznego i wyjaśnia, kiedy należy zasięgnąć porady lekarza genetyka.

Książka "RODZINNE DRZEWO ZDROWIA GENETYKA DLA KAŻDEGO TW"
MAŁGORZATA NOWACZYK