Robaczki - Dominik Szcześniak

Robaczki

4.00 Oceń komiks!

Autor: Dominik Szcześniak

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
ISBN: 9788380690882
EAN:
Format: ...
Oprawa: twarda
Stron: ...
Data wydania: 2015-09-29
Gdzie kupić tani komiks?
komiks
28.99
komiks
67.97zł
Komiks w Twoim domu w ciągu 48h
Scenarzyści to goście od wymyślenia historii, pisania dialogoacute;w, czasem też od tworzenia storyboardu czy choćby rozpisania na plansze i kadry. Myślicie, że ktoś ich kojarzy? Przecież efekt ich pracy ndash; w odroacute;żnieniu od imponującego portfolio rysownika ndash; wygląda jak wyciąg bankowy. Kto przy zdrowych zmysłach zainteresuje się czymś takim? Jaki wydawca? Albo ktokolwiek, decydujący o tym wszystkim? Scenarzysta to końcoacute;wka komiksowego łańcucha pokarmowego. Wiecie jaka jest roacute;żnica między wydawcą komiksu, rysownikiem, inkerem, liternikiem, tłumaczem, składaczem a scenarzystą?
W bdquo;Robaczkachrdquo; poznacie odpowiedzi na powyższe pytania. Uchylimy przed wami kulisy komiksowego światka oraz wady i zalety życia z ojcem - komiksiarzem. Jak wygląda życie z twoacute;rcą opowieści obrazkowych? Czy warto tworzyć komiksy? Jak można na nich zarobić i czy trzeba umieć rysować, by uprawiać zawoacute;d komiksiarza? I co na to wszystko Misiek, syn Autora?
Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania, musicie poznać bdquo;Robaczkirdquo;.
A czy Miśkowi komiks się podobał? Chłopiec w wywiadzie, udzielonym Kubie Jankowskiemu opowiadał o powstawaniu bdquo;Robaczkoacute;wrdquo;:
Misiek: Tak. Na przykład taki, że ndash; o tutaj ndash; było małe koacute;łko, a tu ndash; duże. I podobał mi się odcinek, w ktoacute;rym jechałem samochodzikiem. Komiksy były bardzo śmieszne. Nie podobało mi się, że tatuś musi rysować i rysować, bo zamiast tego moacute;gł się ze mną bawić.
bdquo;Robaczkirdquo; to jeden z nielicznych polskich komiksoacute;w autobiograficznych, skupiony na relacjach ojca z synem. Spora dawka humoru nie przysłania tu dość przykrej refleksji o rzeczywistości.
Dominik Szcześniak ndash; scenarzysta i rysownik, autor scenariuszy m.in. do cyklu Dom Żałoby, albumoacute;w bdquo;Fotostoryrdquo;, bdquo;Ksionzrdquo;, bdquo;Nikifor. Krynica oczami Nikiforardquo;. Nakładem Wydawnictwa Komiksowego i Proacute;szyński i S-ka ukazał się bdquo;Profesor Andrewsrdquo;, adaptacja opowiadania Olgi Tokarczuk dokonana przez Dominika.

Komiks "Robaczki"
Dominik Szcześniak