Rękopis Chancellora - Robert Ludlum

Autor: Robert Ludlum

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2012-02-17
Inver Brass, tajne stowarzyszenie skupiające najbardziej wpływowych ludzi w USA, bierze na cel szefa FBI, Johna Edgara Hoovera, który zgromadził bogatą dokumentację zawierającą kompromitujące materiały o osobach z najwyższych kręgów władzy. Hoover ginie z ich ręki, lecz jego akta znikają w tajemniczych okolicznościach. Peter Chancellor, uznany autor powieści o politycznych spiskach, jest żywo zainteresowany napisaniem książki o tajnym archiwum. Nie wie, że pomysł podsunęła mu Inver Brass, która chce w ten sposób wypłoszyć z ukrycia aktualnego posiadacza kompromitującej kartoteki. A ten z kolei nie może dopuścić do publikacji książki. Dla nieświadomego manipulacji Chancellora zaczyna się walka o przetrwanie. Nie tylko dla niego - nawet głęboko zakonspirowani członkowie Inver Brass nie mogą czuć się bezpieczni...

Książka "Rękopis Chancellora"
Robert Ludlum