Reintegracja społeczna i zawodowa podopiecznych systemu pomocy społecznej - Żukiewicz Arkadiusz

Reintegracja społeczna i zawodowa podopiecznych systemu pomocy społecznej

Autor: Żukiewicz Arkadiusz

Wydawnictwo: Impuls
EAN: 9788375871500
Oprawa: Miękka
Data wydania: 2009
Książka prezentuje problematykę reintegracji społecznej i zawodowej osób narażonych na lub marginalizowanych i/lub wykluczonych społecznie. Jest to studium teoretyczno-metodyczne odwołujące się do praktyki działań w sferze reintegracji społecznej i zawodowej podejmowanej wśród podopiecznych systemu pomocy społecznej na przykładzie działalności Klubu Integracji Społecznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie. Autor monografii odnosi się do płaszczyzny społeczno-politycznej, prawnej, organizacyjnej, a także metodycznej w zakresie przeciwdziałania procesom marginalizacji i wykluczenia społecznego ludzi, którzy w wyniku zmian transformacyjnych i wynikających z nich konsekwencji utracili zdolność do samodzielnego rozwiązywania problemów występujących w codzienności życia prywatnego i publicznego. Zawarte w publikacji obszerne aneksy prezentujące dorobek programowy Klubu Integracji Społecznej MOPS w Krakowie jest egzemplifikacją możliwych działań, które są podejmowane w kontekście reintegracji społecznej i zawodowej. Mogą być inspiracją do tworzenia kolejnych autorskich programów pracy w obszarach systemu pomocy społecznej.

Książka "Reintegracja społeczna i zawodowa podopiecznych systemu pomocy społecznej"
Żukiewicz Arkadiusz