Pszczele historie Część 1 - Baranowska Magdalena

Oprawa: Twarda
Stron: ...
Data wydania: 2020
"Cukrzyca nie jest słodką chorobą" i wie o tym coraz więcej ludzi w Polsce. Kontrola glikemii dotyczy również dzieci. "Pszczele historie" w prosty sposób opisują procesy fizjologiczne związane z chorobą oraz ich mechanizmy. Zdaniem dr hab. Natalii Marek-Trzonkowskiej, zajmującej się tematyką leczenia dzieci chorych na cukrzycę, bohaterka wierszyków - pszczółka Emi - opisuje je prosto, zrozumiale i przystępnie zarówno dla rodziców, jak i dzieci: "Jest to książka prawdziwa i mądra, a postać Emi urocza i bez trudu może utożsamić się z nią każde dziecko chore na cukrzycę". Dzięki pszczółce Emi i rodzice, i chore dzieci zrozumieją, że nie są sami, że towarzyszące im emocje są naturalne i właściwe wszystkim chorującym na cukrzycę.

Książeczka "Pszczele historie" jest pierwszą z cyklu dziewięciu części, do czytania których zachęcamy wszystkich pragnących poznać przygody chorej na cukrzycę pszczółki Emi.

Książka "Pszczele historie Część 1"
Baranowska Magdalena