PSYCHOLOGIA PODRĘCZNIK DLA STUDENTÓW KIERUNKÓW MEDYCZNYCH - OPRACOWANIE ZBIOROWE

PSYCHOLOGIA PODRĘCZNIK DLA STUDENTÓW KIERUNKÓW MEDYCZNYCH

Autor: OPRACOWANIE ZBIOROWE

Wydawnictwo: Universitas
ISBN: 8324207538
EAN: 9798324207533
Data wydania: 2006
Książka "Psychologia - podręcznik dla studentów kierunków medycznych" powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie na pozycję tego rodzaju, szczególnie wyraźne w ostatnich latach. W związku z wejściem Polski do Unii Europejskiej i koniecznością dostosowania programów nauczania na wyższych uczelniach do wymagań unijnych wykłady i/lub seminaria z psychologii znalazły się w programie wszystkich kierunków nauczanych na wyższych uczelniach medycznych. Uważamy, że aby skutecznie leczyć i pielęgnować ludzi, absolwenci kierunków medycznych potrzebują znajomości zachowań człowieka wykraczającej poza wiedzę potoczną i zdroworozsądkową. Studenci powinni zgłębiać nie tylko zasady rządzące zachowaniem człowieka, ale również widzieć ich praktyczne zastosowanie w kontaktach z pacjentem, do zwiększenia skuteczności zabiegów leczniczych, promocji zdrowia oraz radzenia sobie z własnymi problemami i obciążeniami w pracy zawodowej. Znajomość reakcji człowieka na stres, chorobę, śmierć, a także podstawowych metod pomocy psychologicznej i komunikacji jest niezbędna w praktyce klinicznej. Umożliwia pogłębienie profesjonalnego kontaktu z chorym oraz właściwe pokierowanie własnym rozwojem. Pozwala również oddzielić reakcje pacjenta, które przebiegają naturalnie, od tych, które wymagają pomocy, a w szczególności pomocy specjalistycznej.

Książka "PSYCHOLOGIA PODRĘCZNIK DLA STUDENTÓW KIERUNKÓW MEDYCZNYCH"
OPRACOWANIE ZBIOROWE