Przypadek Ritterów. Strażnik skarbu. Zestaw 2 książek - Adam Węgłowski; Aneta Ponomarenko

Przypadek Ritterów. Strażnik skarbu. Zestaw 2 książek

Autor: Adam Węgłowski; Aneta Ponomarenko

Wydawnictwo: Szara Godzina
Data wydania: 2012-07-01
Przypadek Ritterów
Czy coś łączy dwie kobiety odnalezione martwe w różnych rejonach Austro-Węgier? Czy w podrzeszowskiej Lutczy żydowska rodzina dokonała makabrycznego, rytualnego mordu? Czy był on elementem większego zbrodniczego procederu? W latach osiemdziesiątych XIX wieku sprawa ta długo bulwersowała galicyjskich polityków, dziennikarzy i środowisko lekarskie. W "Przypadku Ritterów" własne śledztwo w sprawie zbrodni w Lutczy prowadzi znudzony bogaty panicz Kamil Kord. Jednak nie jest przygotowany na to, czego dowie się o otaczającym świecie, o bliskich i o sobie samym. W co warto wierzyć? Co jest prawdą, a co manipulacją - Żyd wycinający płód z ciała ofiary, mroczne gry tajnych służb Austro-Węgier i Rosji, niezawisłość ówczesnych sądów i dziewiętnastowieczne metody śledcze, siła miłości ponad społecznymi podziałami? Czy detektywa amatora nie odciągnie od sedna sprawy antysemityzm mistrza Matejki, badanie hebrajskiego zaklęcia ze Szczerbca bądź tropienie zaginionego dzieła Wita Stwosza? A może Kordowi przyjdzie z pomocą Mark Twain?

Strażnik skarbu
Rok 1888. Kalisz. Miastem wstrząsają wiadomości o nagłych zgonach. W okrutny sposób giną również dwaj mnisi. Dochodzenie prowadzi Walery Konstantyn Jezierski, agent do specjalnych poruczeń w stopniu radcy stanu. W śledztwie pomaga mu młody, zdolny lekarz i erudyta dr Jakub Zaif.
Dr Zaif i agent Jezierski zostają zmuszeni do zmierzenia się z tajemnicami miasta. Czy uda się zapobiec dalszym zbrodniom i wykryć sprawcę makabrycznych czynów? Kim jest strażnik? Jakiej tajemnicy strzeże?
Strażnik skarbu łączy zgrabną intrygę kryminalną z wątkami miłosnymi będąc jednocześnie wspaniałym przewodnikiem po XIX-wiecznym Kaliszu. Losy głównych bohaterów będzie można śledzić w kolejnej powieści Anety Ponomarenko.

Książka "Przypadek Ritterów. Strażnik skarbu. Zestaw 2 książek"
Adam Węgłowski; Aneta Ponomarenko