Przesunąć horyzont - Martyna Wojciechowska

Przesunąć horyzont

4.00 Oceń książkę!

Autor: Martyna Wojciechowska

Wydawnictwo: National Geographic
ISBN: 9788375966190
EAN:
Format: 155 x 215
Oprawa: miękka
Stron: 264
Data wydania: 2015-09-23
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
33.99
książka
34.47zł
Książka w Twoim domu w ciągu 48h

Ta książka to nie tylko historia trudnej wspinaczki na najwyższą goacute;rę świata. To opis ekstremalnej podroacute;ży w głąb siebie ndash; trwającej dwa miesiące walki Martyny z samą sobą i z nieprzewidzianym goacute;rskim żywiołem. Przede wszystkim jednak to opowieść o dziewczynie, ktoacute;ra po ciężkim wypadku samochodowym i złamaniu kręgosłupa wyznaczyła sobie cel ndash; zdobycie Mount Everestu.

Nowe - wzbogacone i uaktualnione wydanie.

Dla mnie Everest byłby podwoacute;jnym zwycięstwem. Kiedy dziesięć lat temu przechodziłam chemioterapię i dwie operacje, lekarze powiedzieli mi: "Pani Martyno, teraz będzie się pani musiała oszczędzać, żyć ostrożniej". Kiedy poacute;łtora roku temu uległam wypadkowi, lekarze powiedzieli: "Pani Martyno, teraz będzie pani musiała zrezygnować z większości rzeczy, ktoacute;re pani robiła. Goacute;ry, motory, narty... teraz musi pani żyć inaczej". Gdybym zdobyła Everest, to byłoby to dla mnie coś naprawdę wielkiego...
I oto tu jestem. - Martyna Wojciechowska

Martyna Wojciechowska - dziennikarka, od 8 lat redaktor naczelna polskiej edycji magazynoacute;w "National Geographic" i "NG Traveler". Od 1998 roku związana z telewizją TVN, dla ktoacute;rej zrealizowała ponad 50 odcinkoacute;w autorskiej serii podroacute;żniczej "Kobieta na krańcu świata", ktoacute;ra emitowana jest w 10 krajach na świecie. Jako druga Polka zdobyła Koronę Ziemi (Mount Everest w 2006 roku), jako pierwsza kobieta z Europy Środkowo-Wschodniej ukończyła rajd Dakar. Autorka 10 bestsellerowych książek. Wielokrotnie nagradzana prestiżowymi nagrodami m.in. wybrana przez BBC Knowledge najbardziej pożądanym pracodawcą, Kobieta Roku 2009, Osobowość Roku 2011 i 2014, Najbardziej Wpływowa Kobieta roku 2014 w kategorii Media w rankingu Gazety Wyborczej, laureatka Wiktora 2014 w kategorii Wyjątkowa Osobowość, zdobywczyni nagrody za najlepszy projekt książkowy roku 2014 w plebiscycie National Geographic Society w Waszyngtonie. Laureatka Złotej Nimfy za dokument "Ludzie Duchy" na festiwalu w Monte Carlo. Mama 7-letniej Marysi.

Książka "Przesunąć horyzont"
Martyna Wojciechowska