Przeciw chorobie Architektura szpitalna Wielkopolski w dwudziestoleciu międzywojennym - Paradowska Aleksandra

Autor: Paradowska Aleksandra

Wydawnictwo: Nauka i Innowacje
EAN: 9788364864186
Oprawa: Twarda
Data wydania: 2015
Jest to pierwsza monograficzna publikacja dotycząca architektury wielkopolskich obiektów leczniczych. Autorka skupia się na okresie dwudziestolecia międzywojennego, kiedy to na ziemiach ówczesnego województwa poznańskiego prowadzono budowy nowych oraz rozbudowy już istniejących obiektów leczniczych - szpitali ogólnych i specjalistycznych, uzdrowisk, sanatoriów oraz zakładów psychiatrycznych. Książka jest również zapisem prowadzonych wówczas dyskusji nad kształtem architektonicznym placówek leczniczych. W tej bogato ilustrowanej publikacji zawarto zarówno analizy planów założeń, jak i badania nad śladami idei nowoczesnego lecznictwa odrodzonego państwa w architektonicznych projektach.

Książka "Przeciw chorobie Architektura szpitalna Wielkopolski w dwudziestoleciu międzywojennym"
Paradowska Aleksandra