Projektowanie wnętrz - Gibs Jenny

Projektowanie wnętrz

4.00 Oceń książkę!

Autor: Gibs Jenny

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
ISBN: 9788301154103
EAN: 978830115410301
Format: 256 x 215 x 0
Oprawa: Miękka
Stron: 192
Data wydania: 2008
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
82.50
Książka w Twoim domu w ciągu 48h
Książka ukazuje współczesne, a zarazem szerokie spojrzenie na projektowanie wnętrz. Odsłania funkcjonowanie i wszelkie aspekty tej branży. Łączy historię, teorię i praktykę zawodu. Koncentruje się nie tylko na zagadnieniu tworzenia projektu i procesie jego realizacji od początku do końca, ale także na relacjach z klientem i dopasowaniu wnętrz do jego oczekiwań.

Przedstawiono w niej historyczny aspekt projektowania wnętrz oraz zmiany stylistyczne, jakie zaszły na przestrzeni wieków. Omówiono etapy powstawania i rozwoju projektu, a także metodologię zbierania informacji o kliencie. Zaprezentowano także wpływ badań na powstawanie nowych pomysłów i sposoby przekształcania idei w nowatorskie rozwiązania. Opisano sposoby poszukiwania materiałów, elementów wykończenia mebli i akcesoriów, zilustrowano teoretyczne i psychologiczne aspekty koloru oraz sposób, w jaki projektant przygotowuje tablicę koncepcyjną, aby zapoznać klienta z zarysem projektu. Dwa ostatnie rozdziały poświęcono omówieniu cech i postaw wymaganych od projektanta oraz umiejętności i wiedzę, jaką zdobywa w procesie kształcenia.

Książka dedykowana jest osobom aspirującym do roli profesjonalnych projektantów wnętrz ? absolwentom szkół, słuchaczom kursów projektowania i osobom pragnących rozpocząć nowe ścieżki kariery. Stanowi też praktyczne źródło odniesienia dla praktyków zawodu, którzy poszukują nowych możliwości i metod poszerzenia działalności.

Zawiera 215 ilustracji, w tym 185 kolorowych


JENNY GIBBS jest dyrektorem i wykładowcą w jednej z londyńskich szkół projektowania wnętrz. Publikuje w magazynach o tematyce związanej z urządzaniem domów. Jest autorką książek: Curtains and Drapes ? History, Design,Inspiration; A Handbook for Interior Designers;The Country House.

Książka "Projektowanie wnętrz"
Gibs Jenny