Prawo wekslowe i czekowe Komentarz - Jastrzębski Jacek, Kaliński Maciej

EAN: 9788373349681
Stron: ...
Data wydania: 2008
Prawo wekslowe i czekowe należą do najtrudniejszych dziedzin prawa, i to nie tylko dlatego, że weksle i czeki powróciły do obrotu gospodarczego po długim okresie zastoju w czasach PRL, lecz także ze względu na daleko idące skutki prawne, jakie wywołuje posługiwanie się tymi papierami wartościowymi. Niniejsza książka jest poświęcona tej właśnie problematyce. Prezentowana pozycja stanowi pogłębione opracowanie zagadnień prawa wekslowego i czekowego w dostosowaniu do potrzeb praktyki. Uwzględnia obszerne orzecznictwo Sądu Najwyższego, ale również najnowsze wypowiedzi nauki prawa i piśmiennictwo obce. Dr Jacek Jastrzębski – adiunkt w Instytucie Prawa Cywilnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, dwukrotny stypendysta Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, autor publikacji z zakresu prawa odszkodowawczego, ogólnej problematyki prawa zobowiązań oraz prawa wekslowego i czekowego, adwokat. Dr Maciej Kaliński – adiunkt w Instytucie Prawa Cywilnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, dwukrotny stypendysta Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, autor publikacji z zakresu prawa odszkodowawczego, reprywatyzacji oraz prawa wekslowego i czekowego.

Książka "Prawo wekslowe i czekowe Komentarz"
Jastrzębski Jacek, Kaliński Maciej