Prawo Unii Europejskiej. Testy dla studentów - Maciej Westfal

Autor: Maciej Westfal

Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska
Data wydania: 2007-10-01
Stan prawny na 1.10.2007 r. Interesujesz się zagadnieniami prawa europejskiego? A może przygotowujesz się do egzaminu z prawa Unii Europejskiej? Czy znasz odpowiedzi na następujące pytania: Czym różni się Unia Europejska od Wspólnoty Europejskiej? Czy i kiedy państwo członkowskie może zostać pozbawione członkostwawUnii Europejskiej? Czym jest Zielona Księga, a czym Biała Księga? Kiedy osoba fizyczna może dochodzić odszkodowania za szkodę od Wspólnoty Europejskiej, a kiedy od państwa członkowskiego? Jakie uprawnienia wiążą się ze swobodą przepływu pracowników, a jakie ze swobodą przepływu usług? Zbiór testów, który trzymasz w ręku pozwoli Ci znaleźć odpowiedź na te i inne pytania z zakresu prawa Unii Europejskiej. Rozwiązania zamieszczonych w nim pytań poparte są odwołaniami do odpowiednich przepisów i orzecznictwa, co z pewnością pozwoli na efektywną powtórkę przed egzaminem.

Książka "Prawo Unii Europejskiej. Testy dla studentów"
Maciej Westfal