Prawo handlowe - Andrzej Kidyba

Prawo handlowe

Autor: Andrzej Kidyba

Wydawnictwo: C.H. Beck (uprz)
Data wydania: 2011-11-01
Książki z serii STUDIA PRAWNICZE w pogłębiony sposób prezentują całość problematyki danej dziedziny prawa. Są to kompletne opracowania uwzgledniające dorobek doktryny, orzecznictwo, zawierające elementy prawnoporównawcze.

Książka Prawo handlowe składa się z trzech części, z których:
  • pierwsza omawia zagadnienia ogólne, dotyczące m.in. pojęcia prawa handlowego, definicji przedsiębiorcy, zasad rejestrowania przedsiębiorców i ich uczestnictwa w obrocie gospodarczym, druga przedstawia podmioty występujące w obrocie gospodarczym, w tym m.in. spółki handlowe, spółdzielnie, przedsiębiorstwa
  • państwowe, fundacje i stowarzyszenia,
  • trzecia zawiera opisy nazwanych i nienazwanych umów handlowych, np. umowy sprzedaży konsumenckiej, umowy komisu czy umowy factoringu.
W trzynastym wydaniu wprowadzono m.in. zmiany wynikające z wejścia w życie ustaw: o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiebiorców, o zmianie ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji oraz o zmianie ustawy - Przepisy wprowadzające ustawe o Krajowym Rejestrze Sądowym. Ponadto uwzględniono regulacje zawarte w ustawie z dnia 1 kwietnia 2011 r. o zmianie ustawy - Kodeks spółek handlowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. Nr 92, poz. 531). Uwzględniono też najnowszą literaturę przedmiotu i orzecznictwo Sądu Najwyższego.

Książka "Prawo handlowe"
Andrzej Kidyba