Prawo farmaceutyczne - Monika Kwiatkowska

Autor: Monika Kwiatkowska

Wydawnictwo: Wolters Kluwer
Data wydania: 2013-07-12
Książka jest kontynuacją publikacji Prawo farmaceutyczne. Poradnik dla aptek (Warszawa 2013) stanowiącej kompendium wiedzy na temat zakładania i prowadzenia aptek oraz punktów aptecznych, a także funkcjonowania aptek internetowych.

W drugiej części szczegółowo zostały przedstawione zasady refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyrobów medycznych. Przybliżono m.in. mechanizmy ustawy refundacyjnej i definicje ustawowych pojęć. Dokonano analizy przepisów tej ustawy i rozporządzenia z dnia 8 grudnia 2011 r. w sprawie ogólnych warunków umów na realizację recept oraz ramowego wzoru umowy na realizację recept w kontekście zasad zawierania umów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Przedstawione zostały również zasady przeprowadzania kontroli w aptekach.

W opracowaniu omówione zostały najnowsze zmiany w prawie dotyczące aptek, w szczególności przepisy ustawy z dnia 27 września 2013 r. o zmianie ustawy - Prawo farmaceutyczne oraz niektórych innych ustaw, oraz projektowane zmiany w zakresie ustawy refundacyjnej. Zaprezentowano ponadto aktualne orzecznictwo, urzędowe interpretacje przepisów prawnych i wzory dokumentów z objaśnieniami niezbędnymi do funkcjonowania apteki.
Stan prawny na 31 października 2013 roku.

Książka "Prawo farmaceutyczne"
Monika Kwiatkowska