Prawdziwa historia Klubu Bilderberg - Estulin Daniel

EAN: 9788379992379
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 2015
Ten niezwykły raport opowiada o odbywających się co roku spotkaniach najbardziej wpływowych ludzi na świecie, czyli tak zwanego Klubu Bilderberg. Powstał on w 1954 roku pod auspicjami Rockefellerów i holenderskiej rodziny królewskiej - królowa Beatrix jest regularnym uczestnikiem zjazdów - a jego nazwa pochodzi od hotelu w małym holenderskim miasteczku Oosterbeek, gdzie odbyło się pierwsze spotkanie. Członkostwo nie ma charakteru formalnego - na spotkania zapraszani są ludzie najbardziej wpływowi: premierzy, prezydenci, wielcy przemysłowcy. A choć decyduje się tu o przyszłości całego świata, prasa nigdy nie otrzymuje zaproszeń, nie wydaje się też oświadczeń na temat podjętych decyzji. Estulin, wykorzystując metody stosowane przez szpiegów podczas zimnej wojny - a w kilku przypadkach ryzykując nawet życiem - dokonał tego, czego nie udało się osiągnąć nikomu innemu: uzyskał wiedzę o rzeczach dyskutowanych za zamkniętymi drzwiami luksusowych hoteli i miał odwagę przedstawić swoje odkrycia opinii publicznej.

Książka "Prawdziwa historia Klubu Bilderberg"
Estulin Daniel