Porozumienie z pacjentem. Relacje i komunikacja -

Porozumienie z pacjentem. Relacje i komunikacja

Autor: ...

Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska
Data wydania: 2014-09-17
Porozumienie z pacjentem. Relacje i komunikacja jest unikatową publikacją prezentującą komunikację z pacjentem jako zbiór wielu umiejętności: humanistycznych i medycznych, teoretycznych i praktycznych. Główną cechą książki jest interdyscyplinarne podejście do omawianego problemu, uwzględniające aspekty językowe, etyczne, prawne, psychologiczne i społeczne związane z komunikacją. W opracowaniu przedstawiono nie tylko pogłębioną analizę wyżej wymienionych elementów, ale także charakterystykę porozumienia z pacjentami w różnych specjalnościach medycznych.

Czytelnik odnajdzie tu praktyczne wskazówki dotyczące m.in.:
  • odpowiedniego sposobu organizacji przestrzeni, w której odbywa się komunikacja,
  • właściwych zachowań językowych wykorzystywanych w rozmowie z osobami chorymi,
  • zasad przekazywania prawdy klinicznej,
  • korzystnych i niekorzystnych metod stosowanych w komunikacji z dzieckiem,
  • komunikacji z chorym psychicznie, z uwzględnieniem różnic w podejściu do pacjenta w zależności od jego stanu psychicznego,
  • skutecznej komunikacji w zespole terapeutycznym.

Książka "Porozumienie z pacjentem. Relacje i komunikacja"