Poradnik rehabilitacji domowej - Anna Paterek; Anita Konik

Wydawnictwo: M;Wydawnictwo M
Format: ...
Data wydania: 2013-10-25
Autorki PORADNIKA REHABILITACJI DOMOWEJ prezentują sposoby przenoszenia oraz przemieszczania się chorego, zwracając uwagę na bezpieczeństwo osoby chorej i opiekującej się nią.
Ze wskazówek zawartych w PORADNIKU REHABILITACJI DOMOWEJ skorzystać mogą także osoby, które są w stanie samodzielnie wykonywać proste ćwiczenia poprawiające ich sprawność ruchową.
Wśród proponowanych ćwiczeń znajdują się między innymi: ćwiczenia przeciwzakrzepowe, oddechowe, wzmacniające siłę mięśniową, poprawiające zakres ruchu rozluźniające, mięśni twarzy i usprawniające połykanie pokarmu. Czytelnik zdobędzie także wiedzę na temat profilaktyki odleżyn, dowie się jak postępować w przypadku pielęgnacji osoby po udarze mózgu, czy po skomplikowanych złamaniach.
Istotną rolę w procesie rehabilitacji chorego odgrywają metody relaksacyjne wspomagające walkę ze stresem. Proponowane ćwiczenia relaksacyjne wspomagają inne formy terapii i przyspieszają powrót do zdrowia

Książka "Poradnik rehabilitacji domowej"
Anna Paterek; Anita Konik