Polskie Lotnictwo Sanitarne 1955-2005 - Gałązkowski Robert, Kłosiński Paweł

Oprawa: Twarda
Stron: ...
Data wydania: 2005
W listopadzie 2005 r. minęło 50 lat od chwili rozpoczęcia działalności, ujętej w zorganizowane ramy, lotniczej pomocy na rzecz ludzi chorych i poszkodowanych.
W 1955 r. rozpoczęły regularne loty z chorymi, samoloty oznaczone symbolem czerwonego krzyża. W przeciwieństwie do okresu przedwojennego sprawy lotniczego transportu medycznego powierzono organizacji całkowicie cywilnej.
Wraz z nastaniem XXI wieku przeprowadzona została całkowita reorganizacja zasad i systemu funkcjonowania, dzięki czemu Lotnicze Pogotowie Ratunkowe jest w stanie sprostać coraz wyższym wymaganiom stawianym organizacjom ratowniczym na terenie Europy i świata. Statki powietrzne oznaczone symbolem nomogramowego krzyża i eskulapa wypełniają zadania ratowania ludzkiego życia w sposób najskuteczniejszy i najszybszy z możliwych - są symbolem ratownictwa.
Z tej okazji pragniemy zachować w pamięci Polaków obraz powstawania, rozwoju i 50-cioletniej działalności Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Uważamy, iż rolę tę najlepiej spełni wydawnictwo książkowe w postaci albumowej (ok. 300 fotografii czarno-białychi kolorowych). Zawarte w nim treści będą mogły jeszcze przez wiele lat być źródłem rzetelnej wiedzy o Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym.

Książka "Polskie Lotnictwo Sanitarne 1955-2005"
Gałązkowski Robert, Kłosiński Paweł