Podróż do Lhasy - Alexandra David-Neel

Podróż do Lhasy

4.00 Oceń książkę!

Autor: Alexandra David-Neel

Wydawnictwo: Akademickie DIALOG
ISBN: 9788363778262
EAN:
Format: ...
Oprawa: miękka
Stron: 374
Data wydania: 2013-11-19
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
40.99
książka
58.97zł
Książka w Twoim domu w ciągu 48h
Jest rok 1924. Po ośmiu miesiącach wyczerpującej wędrówki, pokonując głód, mróz, własne słabości i czyhające na drodze pułapki, ukrywając się pod przebraniem tybetańskiej pątniczki, Aleksandra David-Néel jako pierwsza Europejka dociera do Lhasy - niedostępnej wówczas dla obcokrajowców stolicy Tybetu.

Jej jedynym towarzyszem jest Jongden - młody tybetański mnich, cały ekwipunek mieści się w dźwiganym na plecak tobołku, a za oręż służy pomysłowość i niezłomny hart ducha. Wkraczając do Lhasy, ta na pozór krucha francuska orientalistka odnosi zwycięstwo nad granicami ustanowionymi przez ludzi i realizuje marzenie, podyktowane nie próżnością, ale miłością do tego kraju, ludzi, obyczajów, filozofii i religii.

W dzienniku z tej niezwykłej podróży Aleksandra David-Néel utrwaliła Tybet, którego już nie ma. Bez uprzedzeń, ale i bez upiększeń opisała świat, który fascynował ją jako badaczkę i poruszał serce. Wiele z obserwacji, jakie poczyniła w Lhasie okazało się ponurym proroctwem, tym cenniejszym staje się więc to świadectwo przeszłości, kiedy Tybet należał do Tybetańczyków.

Na okładce wykorzystano zdjęcie ze zbiorów Autorki, dzięki uprzejmości Archives Maison Alexandra David-Néel / Ville de Digne-les-Bains.

Książka "Podróż do Lhasy"
Alexandra David-Neel