Podróż do granic wszechświata - Gribbin John, Gribbin Mary

Podróż do granic wszechświata

4.00 Oceń książkę!

Autor: Gribbin John, Gribbin Mary

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
ISBN: 9788378393634
EAN: 9788378393634
Format: 230 x 160 x 15
Oprawa: Miękka
Stron: 280
Data wydania: 2012
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
36.97
książka
45.00zł
Książka w Twoim domu w ciągu 48h
Przewodnik astronomiczny Królewskiego Obserwatorium w Greenwich.

Królewskie Obserwatorium w Greenwich to miejsce wyznaczenia czasu uniwersalnego i południka zerowego. Jest jednym z najważniejszych historycznych ośrodków badawczych w dziejach ludzkości. Od chwili ufundowania przez króla Karola II w 1675 odgrywało istotną rolę w stawianiu pytań dotyczących czasu, przestrzeni i wszechświata oraz w udzielaniu odpowiedzi na nie.

Bogato ilustrowany przewodnik Johna i Mary Gribbinów "Podróż do granic Wszechświata" wydany pod egidą Królewskiego Obserwatorium w Greenwich wyznacza standardy dla innych tego rodzaju publikacji zarówno pod względem treści, jak i sposobu jej prezentacji. To rzetelne i szczegółowe kompendium, opisujące w sposób zrozumiały kwestie najbardziej podstawowe, jak i wysoce skomplikowane, obejmujące tak Układ Słoneczny, jak i najdalsze znane rejony Wszechświata, jego powstanie, ewolucję znajdujących się w nim obiektów oraz teorie, dotyczące jego przyszłości.

Dzisiejsza astronomia jest jedną z najbardziej ekscytujących dziedzin nauki. Astronomowie badają wybuchające gwiazdy i czarne dziury, kierują w nocne niebo teleskopy, by cofnąć się w czasie i odkryć tajemnice narodzin Wszechświata. Szukają też planet okrążających gwiazdy — znamy już setki takich układów i należy się spodziewać, że wkrótce odnajdziemy taką, która będzie przypominać Ziemię.
fragment książki

Książka "Podróż do granic wszechświata"
Gribbin John, Gribbin Mary