Podręcznik pierwszej pomocy - Praca zbiorowa

Autor: Praca zbiorowa

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2014-10-22
Kompleksowy podręcznik udzielania pomocy poszkodowanym w każdym wieku.

• wytyczne, uwzględniające najnowsze zasady,
  • wyraziste zdjęcia krok po kroku przedstawiające, co zrobić w każdej sytuacji,
  • łatwe wyszukiwanie informacji dzięki prostym instrukcjom.

Autoryzowany podręcznik zatwierdzony przez czołowe brytyjskie stowarzyszenia pierwszej pomocy - St John Ambulance, St Andrew's First Aid i Brytyjski Czerwony Krzyż, zawiera informacje na temat wstępnej opieki i podstawowych zabiegów.

Pierwsza część książki przedstawia informacje podstawowe, dzięki którym czytelnik zrozumie swoją rolę przy udzielaniu pierwszej pomocy, będzie umiał odpowiednio się zachowywać w sytuacji awaryjnej, a także nauczy się prawidłowo oceniać stan osób chorych lub rannych. Dalej znajdują się wskazówki dotyczące pomocy przy urazach lub schorzeniach. Osobny rozdział poświęcono ratowaniu życia nieprzytomnych ofiar wypadków, a w pozostałych rozdziałach urazy i schorzenia podzielono albo w zależności od układu (np. Trudności oddechowe), albo według rodzajów urazów (np. Rany i krwawienie czy Skutki wysokich i niskich temperatur).

Książka "Podręcznik pierwszej pomocy"
Praca zbiorowa