Podręcznik Dobrych Praktyk WCAG 2.0 - praca zbiorowa

Podręcznik Dobrych Praktyk WCAG 2.0

4.00 Oceń książkę!

Autor: praca zbiorowa

Wydawnictwo: PWN
ISBN: 9788301168735
EAN:
Format: 180 x 280
Oprawa: miękka
Stron: 108
Data wydania: 2013-03-26
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
11.99
książka
35.47zł
książka
25.42zł
Książka w Twoim domu w ciągu 48h
Publikacja jako pierwsza w Polsce opisuje szczegółowo i jednocześnie tłumaczy poszczególne punkty standardu WCAG. Podaje przykłady zastosowań rozwiązań ułatwiających osobom niepełnosprawnym, starszym i innym narażonym na wykluczenie cyfrowe korzystanie z zasobów Internetu. Opisuje również sposób badania serwisu www pod kątem dostępności (accessibility). Do tej pory większość, o ile nie wszystkie, opracowania opisywały w sposób ogólny zagadnienie dostępności stron internetowych.

W części I w sposób bardzo przystępny podręcznik prowadzi nas przez świat osób, które z różnych powodów są pozbawione możliwości korzystania z zasobów cyfrowego świata. Opisuje, w jaki sposób korzystają z internetu osoby niewidome, niedowidzące, głuche, starsze i inne, które w codziennym życiu są narażone na tzw. wykluczenie cyfrowe.

Część II podręcznika jest skierowana do twórców stron www, administratorów i redaktorów oraz wszystkich tych, którzy pragną tworzyć strony internetowe zgodne ze światowym standardem WCAG 2.0 czyli budować je w taki sposób, aby osoby cyfrowo wykluczone, a wśród nich osoby niepełnosprawne, mogły z nich bez przeszkód korzystać.

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 roku w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej zobowiązuje podmioty realizujące zadania publiczne do dostosowania swoich stron do standardu WCAG 2.0 w ciągu najbliższych 3 lat.

Książka "Podręcznik Dobrych Praktyk WCAG 2.0"
praca zbiorowa