Podkrzywdzie - Andrzej Muszyński

Podkrzywdzie

4.00 Oceń książkę!

Autor: Andrzej Muszyński

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
ISBN: 9788308060131
EAN:
Format: 130 x 205
Oprawa: miękka
Stron: 256
Data wydania: 2015-11-19
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
25.99
książka
28.97zł
Książka w Twoim domu w ciągu 48h

Magiczna. Realistyczna. Uniwersalna. Powieść szeroko komentowanego reportażysty Andrzeja Muszyńskiego.

Mała stara wieś, pośrodku wielkiego "nigdzie". Tu życie płynie swoim rytmem. Pradawnym zwyczajom akompaniują niewyraźne echa dalekiego świata, docierające zza Zamczyska, rzeki Białej inbsp;Pustyni Błędowskiej.

W jednej z chałup, na rozrogu porośniętym lipami, mieszkają dziadek i babka. Gospodyni sprawia wrażenie nieobecnej, chłop z każdym dniem wydaje się starszy - coraz częściej zaczyna szeptać do siebie niezrozumiałe, na wpoacute;ł urwane zdania. Błądzi pustym wzrokiem i miewa napady obłędu. Gdzieś znika. Niekiedy na długie godziny. We wsi moacute;wi się, że chodzi na Podkrzywdzie.

Wraz z nimi mieszka wnuk. Obserwuje codzienne rytuały, poznaje sekrety i fascynujące opowieści mieszkańcoacute;w. Szybko orientuje się, że roacute;wnież jego rodzina ma swoją wielką tajemnicę... Kim lub czym jest nieokreślone "ono", ktoacute;rego imię na wpoacute;ł świadomie przywołuje dziadek?nbsp;

Z opowieści chłopca, snutej w połowie mieszkańcoacute;w, a w połowie jego słowami, z zasłyszanych inbsp;dojrzanych elementoacute;w wyłania się świat, w ktoacute;rym to, co przyziemne i realistyczne, łączy się znbsp;symbolicznym i niedookreślonym. Świat, ktoacute;rego oddanie wymaga osobnego języka. Świat, w ktoacute;rym to, co tamtejsze, okazuje się uniwersalne i aktualne. nbsp;nbsp;nbsp;

Pachnąca lasem, paląca w gardło bimbrem i jęcząca głosem zarzynanych kaczek. Hipnotyzująca, sensualna opowieść, w ktoacute;rej można zanurzyć się wszystkimi zmysłami.

Książka "Podkrzywdzie"
Andrzej Muszyński