Plan na długie życie - Kovacs Heike

Oprawa: Twarda
Stron: ...
Data wydania: 2009
"Mamy tyle lat, na ile się czujemy. Kto pragnie wkroczyć w drugą połowę swego życia w pełni zdrowia i w doskonałej kondycji, sam ? i odpowiednio wcześnie ? musi o to zadbać.
Stres, ciągły pośpiech, brak ruchu, nadmiar używek i fast foodu, zbyt mało owoców i warzyw ? tak wygląda codzienność wielu z nas. Jest rzeczą oczywistą, że nieodpowiedni styl życia wpływa zgubnie zarówno na ciało, jak i na intelekt. Stopniowa zmiana dotychczasowych przyzwyczajeń pomoże nam cieszyć się długim życiem w zdrowiu i w szczęściu.
Książka zawiera informacje na temat typowych dolegliwości i chorób wieku dojrzałego oraz wskazówki, jak prawidłowo interpretować sygnały wysyłane przez organizm. Czytelnik znajdzie tu wykaz podstawowych badań profilaktycznych umożliwiających podjęcie odpowiednich kroków zaradczych stosownie do wieku i stanu zdrowia. A ponieważ jedną z najważniejszych metod zapobiegania chorobom jest prowadzenie zdrowego stylu życia, nie brakuje tu również cennych porad dotyczących racjonalnego odżywiania oraz rozwijania sprawności fizycznej i umysłowej."

Książka "Plan na długie życie"
Kovacs Heike