Plan kont z komentarzem i polityką rachunkowości dla fundacji i stowarzyszeń (z suplementem elektron - Makal Anna

Autor: Makal Anna

Wydawnictwo: ODDK
EAN: 9788378042662
Oprawa: Miękka
Data wydania: 2016
Niezbędna pozycja dla każdej osoby prowadzącej księgowości fundacji lub stowarzyszenia - uwzględnia ostatnie, duże zmiany w ustawie o rachunkowości obowiązujące od 23 września 2015 r.

W jednej publikacji zawarto komplet komentarzy i materiałów ułatwiających wypełnienie obowiązków księgowych:

- wzory polityki rachunkowości
  - plany kont z komentarzem do każdego konta i wykazem operacji gospodarczych ujmowanych na stronie Wn i Ma każdego konta syntetycznego
  - wzory dokumentacji sprawozdania finansowego w wersji edytowalnej w dołączonym suplemencie elektronicznym.

Szczególnie godne uwagi jest, że Autorka opracowała odrębnie komentarz do planu kont dla:

-fundacji i stowarzyszeń nieprowadzących działalności gospodarczej
  -fundacji i stowarzyszeń prowadzących działalność gospodarczą

W rozbudowanym suplemencie elektronicznym do książki zamieszczono szereg wzorów w wersji edytowalnej, aby możliwe było łatwe dostosowanie do własnych potrzeb.
Zawarto tu:

* Wzory polityki rachunkowości dla:
   - fundacji/stowarzyszenia będącego jednostką mikro
   - fundacji/stowarzyszenia prowadzącego działalność gospodarczą
 * Sprawozdanie finansowe jednostki mikro, w tym:
   - wprowadzenie do sprawozdania finansowego
   - bilans
   - rachunek zysków i strat (wariant porównawczy)
   - informacja uzupełniająca do bilansu
 * Uproszczone sprawozdanie finansowe
 * Pełne sprawozdanie finansowe:
 * Sprawozdanie finansowe dla małych jednostek (zgodnie z nowelizacją ustawy o rachunkowości z 23 lipca 2015 r.):
   - wprowadzenie do sprawozdania finansowego
   - bilans
   - rachunek zysków i strat (wariant porównawczy i kalkulacyjny)
   - dodatkowe informacje i objaśnienia.

Książka "Plan kont z komentarzem i polityką rachunkowości dla fundacji i stowarzyszeń (z suplementem elektron"
Makal Anna