Plac Komsomolski - Martin Cruz Smith

Autor: Martin Cruz Smith

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2013-09-20
Mafia, wszechobecna korupcja i wódka lejąca się strumieniami... Akcja thrillera "Plac Komsomolski" rozgrywa się we współczesnej Moskwie. Głównymi bohaterami powieści są śledczy Arkadij Renko, zbiegła nieletnia prostytutka Maja oraz piętnastoletni Żenia - podopieczny Renki, genialny szachista, przebywający wśród półświatka i utrzymujący się z hazardu. Arkadij wykupuje z izby wytrzeźwień przyjaciela, detektywa Wiktora Orłowa. Prowadzi za wiecznie pijanego Wiktora śledztwo w sprawie tajemniczego seryjnego mordercy, grasującego w Moskwie od paru lat. Zbrodniarz zabija młode kobiety, a ich obnażone ciała układa w pozycjach baletowych. Podejrzenia Renki padają na tancerza klubu Niżyński, Siergieja Borodina. Śledczy spotyka w klubie sąsiadkę, młodą, atrakcyjną dziennikarkę, Annę Rudikową. Jest zafascynowana właścicielem lokalu, oligarchą Aleksandrem Waksbergiem. Gdy magnat pozoruje napad na siebie, by przywłaszczyć sobie pieniądze uzyskane z charytatywnej zbiórki, Anna orientuje się, że mężczyzna nie jest uczciwy i nawiązuje relację z Arkadijem...

Książka "Plac Komsomolski"
Martin Cruz Smith