PILOTAŻ SAMOLOTU OD PODSTAW - EDMUND MIKOŁAJCZYK

EAN: 9788361050384
Oprawa: broszurowa
Data wydania: 2010
Podręcznik światowej klasy pilota-akrobaty, Edmunda Mikołajczyka, jest przeznaczony dla kandydatów na pilotów samolotowych, uczniów-pilotów oraz pilotów turystycznych i zawodowych, a także wszystkich tych, którzy chcieliby zapoznać się bliżej z tajnikami pilotażu. Obejmuje: zasady podstawowego szkolenia samolotowego, podstawowe szkolenie w lotach wg przyrządów i przelotach VFR w różnych warunkach, zasady lotu na małych prędkościach i sytuacje awaryjne, zasady organizacji ruchu lotniczego na lotniskach niekontrolowanych, zagadnienia tworzenia nawyków lotniczych i problem stresu, rys historyczny rozwoju akrobacji samolotowej w Polsce, zasady układania wiązanek akrobacyjnych jak i wykonania poszczególnych figur, wybrane zagadnienia teoretyczne z zakresu aerodynamiki i mechaniki lotu. Edmund Mikołajczyk lekarz chirurg, z zamiłowania pilot akrobata związany z Aeroklubem Gliwickim, którego jest Honorowym Członkiem. W roku 1967 nagrodzony tytułem Mistrza Sportu w Sporcie Samolotowym i Odznaką Zasłużonego Działacza Lotnictwa Sportowego. Zdobywca I miejsca w XIII Locie Południowo-Zachodniej Polski w Krakowie. Dwukrotny zdobywca tytułu Mistrza Polski w Akrobacji Samolotowej i pięciokrotny tytułu V-ce Mistrza Polski w tej dyscyplinie. Trzykrotny finalista Mistrzostw Świata w Akrobacji Samolotowej. Wieloletni Trener Okręgowego Ośrodka Akrobacji Samolotowej w Gliwicach, a także inicjator organizowanych w latach 1966 1979 Ogólnopolskich Zawodów w Akrobacji Samolotowej. Jeden z twórców zespołu akrobacyjnegoŚląsk", który zdobył I miejsce w Mistrzostwach Zespołów Akrobacyjnych w 1966r i wielokrotnie II i III miejsce w latach późniejszych. Lekarz i pilot działającego w Nigerii zespołu aerogeofizycznego, ochotnik-lekarz w akcji Pustynna Burza.

Książka "PILOTAŻ SAMOLOTU OD PODSTAW"
EDMUND MIKOŁAJCZYK