Piłka nożna - Piotr Żak; praca zbiorowa

Autor: Piotr Żak; praca zbiorowa

Wydawnictwo: Dragon
Data wydania: 2010-03-03
Za twórców współczesnego futbolu uważani są Anglicy - to oni wymyślili przepisy i opublikowali je w 1863 r. Za pierwszy oficjalnie rozegrany polski mecz piłki nożnej uchodzi ten, do którego doszło we Lwowie 13 lipca 1894 r. podczas II Zlotu Sokolego. Spotkanie drużyn z Krakowa i Lwowa zakończono po sześciu minutach, kiedy Włodzimierz Chomicki, uczeń seminarium nauczycielskiego, strzelił gola dla lwowian. I tak zaczęła się historia i popularność tej dyscypliny w Polsce. Niniejsza książka - prócz historii polskiego futbolu - prezentuje zasady gry i taktykę stosowaną przez najlepszych graczy. Daje też wskazówki, jak przeprowadzać efektywny i bezpieczny trening.

W piłkę można grać wszędzie - na ulicach, plażach, łąkach, w halach sportowych i ogromnych stadionach. Każdy zawodnik ma inne zadania na boisku i to od nich zależy, jakimi predyspozycjami musi się wykazać. Gra w zespole wymaga nie tylko zrozumienia, ale i wzajemnego zaufania. W futbolu - jak w wielu innych dziedzinach sportu czy sztuki - sam talent nie wystarczy. Konieczne są upór, wytrwałość i umiejętność przezwyciężania własnych słabości. Najlepsi piłkarze potrafią wymagać od siebie więcej niż inni i poświęcać treningom więcej czasu niż koledzy.

Książka "Piłka nożna"
Piotr Żak; praca zbiorowa