Pieśń Lodu i Ognia. Tom 5. Taniec ze smokami. Część 2 - George R. R. Martin

Pieśń Lodu i Ognia. Tom 5. Taniec ze smokami. Część 2

Autor: George R. R. Martin

Wydawnictwo: Zysk i S-ka (uprz)
Data wydania: 2012-02-21
"Taniec ze smokami", piąta część popularnej sagi "Pieśń Lodu i Ognia", została w Polsce wydana w dwóch tomach. Wydarzenia opisane w powieści rozgrywają się w tym samym czasie, co akcja "Uczty dla wron", poprzedniej części cyklu. Dzięki temu, że widzimy je oczami innych bohaterów, obraz świata Westeros staje się pełniejszy. W drugim tomie "Tańca ze smokami" zapoczątkowane wcześniej wątki zaczynają się splatać, a narracja nabiera tempa. Jednak niektóre historie urywają się niespodziewanie, podsycając ciekawość czytelników. Nie wiemy, jak długo George R. R. Martin każe mam czekać na kolejną książkę. Odstęp między "Ucztą dla wron" a "Tańcem ze smokami" wynosił aż sześć lat!

Za głowę Tyriona Lannistera wyznaczono nagrodę. Po ucieczce z Westeros karzeł podróżuje po zamorskich krainach. Kieruje się w stronę Meereen, którym usiłuje rządzić ostatnia z rodu Targaryenów - Daenerys. Można sądzić, że jego nowi towarzysze podróży są obdartą bandą wyrzutków. Jednak pozory mylą. Jeden z nich może na zawsze pozbawić Matkę Smoków praw do zasiadania na Żelaznym Tronie... Na północy rozciąga się ogromny Mur z lodu i kamienia. Tam właśnie Jon Snow, dziewięćset dziewięćdziesiąty ósmy lord dowódca Nocnej Straży, zmierzy się z najpoważniejszym jak dotąd wyzwaniem. Ma bowiem niebezpiecznych wrogów nie tylko w samej Straży, ale także poza nią - pośród lodowych istot przebywających za Murem... Cersei Lannister spróbuje ponownie stanąć do walki o władzę, a Jaime będzie kontynuował powierzoną mu misję... W tych niespokojnych czasach fale przeznaczenia nieuchronnie prowadzą bohaterów do największego ze wszystkich tańców...

Książka "Pieśń Lodu i Ognia. Tom 5. Taniec ze smokami. Część 2"
George R. R. Martin