Pieśń Lodu i Ognia. Tom 5. Taniec ze smokami. Część 1 - George R. R. Martin

Pieśń Lodu i Ognia. Tom 5. Taniec ze smokami. Część 1

Autor: George R. R. Martin

Wydawnictwo: Zysk i S-ka (uprz)
Data wydania: 2011-11-22
Na "Taniec ze smokami" wielbiciele George'a R. R. Martina musieli czekać aż sześć lat. To już piąta część bestsellerowej sagi "Pieśń Lodu i Ognia". Pierwotnie cykl miała być trylogią, a "Taniec ze smokami" jej ostatnim tomem. Jednak pracując przez wiele lat nad swoim pełnym rozmachu dziełem, autor zdecydował się rozszerzyć fabułę i ostatecznie zamknąć ją w siedmiu częściach. Wydarzenia "Tańca ze smokami" rozgrywają się w tym samym czasie, co akcja "Uczty dla wron". Jednak ukazane zostały z punktu widzenia innych bohaterów. Tym razem poznajemy bliżej karła Tyriona Lannistera i Matkę Smoków - Daenerys.

Wielka bitwa nie okazała się rozstrzygająca. Nadal nie wiadomo, jaki los czeka Siedem Królestw... Za morzem piękna Daenerys rządzi przy pomocy swoich trzech smoków miastem zbudowanym na pyle i śmierci. Jednak władza wymyka się jej z rąk. Ostatnia z rodu Targaryenów ma wielu wrogów. Niektórzy z nich już zaczęli jej szukać... Tyrion Lannister pospiesznie opuścił Westeros, gdy wyznaczono nagrodę za jego głowę. Również on kieruje się w stronę miejsca pobytu Daenerys. Jego nowi towarzysze podróży nie są jednak obdartą bandą wyrzutków, jak można by sądzić. Jeden z nich byłby nawet w stanie odebrać Daenerys prawa do Żelaznego Tronu... Na północy wznosi się wielki Mur zbudowany z lodu i kamienia. Pilnuje go Jon Snow, dziewięćset dziewięćdziesiąty ósmy lord dowódca Nocnej Straży. Syna Eddarda Starka czeka najpoważniejsze jak dotąd wyzwanie. Ma bowiem potężnych wrogów nie tylko w samej Straży, lecz również poza nią, pośród lodowych istot mieszkających za Murem... W tych niespokojnych czasach fale przeznaczenia nieuchronnie prowadzą bohaterów do największego ze wszystkich tańców...

Książka "Pieśń Lodu i Ognia. Tom 5. Taniec ze smokami. Część 1"
George R. R. Martin