Pies. Dysplazja stawów biodrowych - Adam Michał Janicki

Autor: Adam Michał Janicki

Wydawnictwo: Galaktyka
Data wydania: 2012-12-04
Autor wydanej obecnie monografii kompleksowo opisuje patologię choroby dysplastycznej. Czyni to w sposób bardzo nowoczesny i niezwykle oryginalny. Nowoczesność polega na przedstawieniu treści dostępnych w aktualnej literaturze, co oznacza szerokie ujęcie problemu. Rozważania te nie są jednak zwyczajnym przeglądem dostępnych pozycji bibliograficznych, a ustosunkowaniem się Autora do pojedynczych sądów czy grup stanowisk. Oryginalność z kolei przejawia się w dogłębnej znajomości przedstawianych zagadnień i ogromnym doświadczeniu lekarsko-praktycznym Autora.

Szczególnego podkreślenia wymaga wartość dokumentacji w formie:: tabel, rycin, schematów, zestawień i obrazów RTG. Rzadko treści zawarte w podręcznikach są tak dobrze uzupełnione radiogramami i ich opisami. Monografia ta stanowi ważne dzieło w literaturze weterynaryjnej, które na pewno zainteresuje każdego lekarza zajmującego się chorobami psów, a także studentów medycyny weterynaryjnej, kształcących się specjalistów, hodowców oraz wszystkich właścicieli psów.

Prof. dr hab. dr h.c. mult. Ryszard Badura

Spis treści:

Obecny stan wiedzy na temat dysplazji stawów biodrowych
Prawo złotej proporcji i tetralogia panewki - wartości diagnostyczne i prognostyczne
Postępowanie terapeutyczne u psów z dysplazją stawów biodrowych oraz postępowanie wyprzedzające / profilaktyczne

Książka "Pies. Dysplazja stawów biodrowych"
Adam Michał Janicki