Pielęgniarstwo neurologiczne. Podręcznik dla studiów medycznych -

Pielęgniarstwo neurologiczne. Podręcznik dla studiów medycznych

Autor: ...

Wydawnictwo: Lekarskie PZWL
ISBN: 9788320049053
Data wydania: 2015-01-26

Jest to pierwszy, nowoczesny podręcznik, ktoacute;ry uwzględnia aktualną wiedzę w dziedzinie neurologii i pielęgniarstwa neurologicznego. Obejmuje zakres wiedzy zgodny z obowiązującym programem nauczania tego przedmiotu na uczelniach polskich i w krajach Unii Europejskiej.

Publikacja składa się z trzech części. Część pierwsza zawiera wiadomości z anatomii i fizjologii układu nerwowego, stanowiące podstawę do zrozumienia zaburzeń czynności układu nerwowego, a cześć druga - metody i procedury badania układu nerwowego, w tym tzw. badania dodatkowe. W części trzeciej omoacute;wiono szczegoacute;łowe zagadnienia dotyczące pielęgnowania pacjenta z najczęstszymi chorobami i zespołami neurologicznymi. Na końcu podręcznika zamieszczono wzoacute;r dokumentacji procesu pielęgnowania chorego neurologicznego oraz formularze klinimetrycznych narzędzi oceny pacjenta, wykorzystywane w specjalistycznej opiece pielęgniarskiej.

Publikacja jest adresowana do studentoacute;w pielęgniarstwa, ale może być roacute;wnież przydatna dla pielęgniarek pracujących na oddziałach neurologicznych oraz przygotowujących się do specjalizacji w zakresie pielęgniarstwa neurologicznego.

Książka "Pielęgniarstwo neurologiczne. Podręcznik dla studiów medycznych"