Piąte przykazanie - Eric Frattini

Autor: Eric Frattini

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2014-09-15
Sekrety Watykanu, służby specjalne, wyrafinowane intrygi - "Piąte przykazanie" to wciągająca powieść sensacyjna Erica Frattiniego, hiszpańskiego publicysty, pisarza, korespondenta zagranicznego i wykładowcy. W bibliotece szacownego uniwersytetu Yale przechowywany jest tajemniczy rękopis, Manuskrypt Wojnicza. To budzący emocje piętnastowieczny kodeks, w którym znajdują się rysunki, wykresy i tekst w niezrozumiałym języku. Na przestrzeni dziejów tym niesamowitym tomem interesowali się papieże, cesarze, szpiedzy i mędrcy, którzy pragnęli poznać jego zawartość... lub zataić ją na zawsze. Stary profesor Avner na badanie księgi poświęcił prawie całe swoje życie i właśnie zbliża się do rozwikłania zagadki. W czasie ostatnich trzech lat zdołał odczytać część tekstu. Okazuje się, że ściągnął w ten sposób na siebie i wszystkich, którzy mu pomagali, śmiertelne niebezpieczeństwo.

Bohaterom zagraża tajemniczy Krąg Octogonus, powołany w obronie religii katolickiej przez ośmiu duchownych. Na czele organizacji stoi makiaweliczny kardynał August Lienart. Członkowie kręgu otrzymują misję powstrzymania za wszelką cenę wycieku informacji z zaszyfrowanego Manuskryptu Wojnicza. Prowadząc swoje poszukiwania, profesor Avner i jego współpracownicy docierają aż do serca Kościoła katolickiego, Watykanu. Tam odkrywają, jak często niektórzy członkowie Kurii Rzymskiej łamią piąte przykazanie...

Książka "Piąte przykazanie"
Eric Frattini