Perfidia - James Ellroy

Perfidia

4.00 Oceń książkę!

Autor: James Ellroy

Wydawnictwo: Sonia Draga
ISBN: 9788379993468
EAN:
Format: 143 x 205
Oprawa: miękka
Stron: 880
Data wydania: 2015-09-23
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
30.99
książka
33.97zł
Książka w Twoim domu w ciągu 48h

"James Ellroy to jeden z największych wspoacute;łczesnych pisarzy kryminalnych, a także prowokator, skandalista i ekspert od prania amerykańskich brudoacute;w". WPROST

6 grudnia 1941 roku. Stany Zjednoczone w przededniunbsp; II wojny światowej. Ostatnie nadzieje na pokoacute;j gasną, gdy japońskie samoloty bombardują Pearl Harbor. Wybucha wojenna zawierucha. Wokoacute;ł miasta Los Angeles, ktoacute;re do tej pory było bezpieczną przystanią dla lojalnych Amerykanoacute;w japońskiego pochodzenia, zaciska się pętla nienawiści. Pierwsi Japończycy trafiają do obozoacute;w internowania.

Makabryczne zaboacute;jstwo japońskiej rodziny ściąga na miejsce zbrodni trzech mężczyzn i jedną kobietę. William H. Parker jest kapitanem wydziału policji Los Angeles. Parker pozostaje w ostrym konflikcie z sierżantem Dudley'em Smithem - irlandzkim emigrantem, byłym zaboacute;jcą IRA i raczkującym spekulantem, pragnącym czerpać zyski z wojny. Hideo Ashida jest policyjnym chemikiem, a jednocześnie jedynym Japończykiem na liście płac policji Los Angeles. Kay Lake to poszukująca przygoacute;d nowicjuszka.

To niezwykła opowieść o II wojnie światowej i Los Angeles, jakiej James Ellroy wcześniej nie napisał. Autor ukazuje bohateroacute;w stojących na krawędzi otchłani, a jednocześnie u progu wielkiego rozwoju Ameryki.

Perfidia opisuje ten moment w sposoacute;b, ktoacute;ry zapiera dech w piersi.

Książka "Perfidia"
James Ellroy