Parkinsonizm. Atlas - Andrzej Szczudlik; Monika Rudzińska

Autor: Andrzej Szczudlik; Monika Rudzińska

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Data wydania: 2009-10-01
Publikacja jest wnikliwą analizą objawów klinicznych choroby Parkinsona i innych zespołów parkinsonowskich. Mimo ogromnego postępu wiedzy i rozwoju nowych technik obrazowania nic nie zastąpi uważnej obserwacji lekarskiej chorego. Rozpoznania parkinsonizmu wciąż jeszcze dokonuje się na podstawie kryteriów klinicznych. Może je spełnić tylko ten chory, u którego znajdziemy typowe cechy określonego schorzenia. Nawet w najlepszych ośrodkach specjalistycznych liczba pomyłek w identyfikacji zespołów parkinsonowskich sięga 20%. Prezentowany Atlas, stanowiący przegląd różnych zjawisk ruchowych typowych dla choroby Parkinsona i innych parkinsonizmów, może być nieocenioną pomocą w stawianiu właściwych rozpoznań.

Książka "Parkinsonizm. Atlas"
Andrzej Szczudlik; Monika Rudzińska